Magento a marketplace jak zbudować wydajny sklep internetowy by w prosty sposób zarządzać sprzedażą na Allegro i Amazon

Magento a marketplace. Jak zbudować wydajny sklep internetowy, by w prosty sposób zarządzać sprzedażą na Allegro i Amazon

Magento marketplace to dobrze zaopatrzona platforma z dodatkami do Magento. Kupisz w niej wiele użytecznych rozszerzeń, dzięki którym Twój sklep przeobrazi się w prawdziwy kombajn do sprzedaży internetowej. Zobacz, co zmieniło się w Magento 2 w 2023 roku i dlaczego warto postawić na ten CMS, zwłaszcza jeśli sprzedajesz przez Allegro i na Amazon.

Magento 2 marketplace — dobre zmiany po przejęciu przez Adobe

Magento miało niegdyś sławę trudnego oprogramowania. Co prawda było jednym z najbardziej wydajnych CMSów pod sklep internetowy, ale osoba niewtajemniczona miała trudności obsługi takiego sklepu. Koszty związane z instalacją czy dostosowaniem szablonu przewyższały często możliwości inwestycyjne przeciętnych sprzedawców. Dochodził do tego problem z obsługą sklepu od strony panelu sprzedawcy. 

Wszystko się zmieniło od momentu, kiedy Magento zostało przejęte przez Adobe. Dzięki tej fuzji zyskał też Magento marketplace, który wzbogacony został o wiele przydatnych rozszerzeń do sklepu, a przede wszystkim Magento zyskało w końcu pomoc techniczną.

Po przejęciu Magento zyskało wiele dodatkowych funkcji:

  • Adobe zintegrowało platformę z wieloma narzędziami, takimi jak Adobe Analytics i Adobe Marketing Cloud. Integracja sprawiła, że sprzedawcy mają dostęp do lepszej analizy danych, dzięki której można prowadzić zaawansowany marketing. 
  • Ponadto Adobe wprowadziło nowe narzędzia do zarządzania i personalizacji treści. To z kolei ułatwia zarządzanie treścią w obrębie witryny i przekłada się bezpośrednio na większą sprzedaż.
  • Magento 2 marketplace ma przede wszystkim przydatne integracje takie jak; Magento 2 Allegro i Magento 2 Amazon. Rozwiązania dedykowane są dla sprzedawców drobnicowych, prowadzących handel w Polsce i za granicą na głównych platformach marketplace.

Magento 2 Allegro — jeden panel do zarządzania i sprzedaży   

Integracja Magento 2 Allegro umożliwia sprzedawcom szybkie i łatwe wystawienie swoich produktów. Implementacja z jednym z największych polskich marketplace’ów pozwala oszczędzić czas i pieniądze, bo nie trzeba delegować pracownika do wystawiania aukcji na Allegro. 

Dzięki integracji Magento Allegro sprzedawcy mogą zarządzać ofertami, stanem magazynu i zamówieniami w jednym miejscu, bez konieczności przełączania się pomiędzy panelami. Doceni to każdy sprzedawca, który doświadczył brak towaru na Allegro, bo ten wcześniej wyprzedał się poprzez stronę sklepu. 

Zobacz 2 popularne wtyczki do integracji Magento Allegro

Zobacz 2 popularne wtyczki Magento 2 Allegro marketplace, które usprawnią Twój sklep i sprzedaż na Allegro:

  • Allegro Magento 2 Integration — ta wtyczka umożliwia sprzedawcom na Magento marketplace łatwe i szybkie połączenie swojego sklepu z Allegro. Dzięki wtyczce szybko zaimportujesz produkty, a także zmienisz statusy zamówień.
  • Allegro Smart Connector — wtyczka umożliwia automatyczną integrację sklepu Magento 2 z Allegro. Zsynchronizujesz stany magazynowe, zamówienia i statusy zamówień.

Dodatkowa integracja Magento z systemem CRM pozwala szybko generować statusy zamówień i kody przesyłek. Sprzedaż jest uporządkowana i sprawna — a przede wszystkim cała baza danych jest umieszczona w jednym miejscu — w CMS Magento.

Magento 2 Amazon — zobacz, jak ułatwić sobie pracę na platformie Amazon               

Integracja Magento 2 Amazon to kolejny rarytas dla sprzedawców e-commerce, bo dzięki wtyczce możesz zarządzać ofertą produktową obok sprzedaży na Allegro — i wszystko z jednego panelu. 

Podobnie, jak w integracji Allegro, Magento 2 Amazon pozwala nie tylko importować produkty do aukcji, ale także generować statusy zamówień i aktualizować stany magazynowe produktów. To z kolei jest niezwykle ważne, przy sprzedaży we wielu kanałach komunikacji.

Sprawdź popularne wtyczki do integracji Magento Amazon

Chcesz sklep internetowy, który będzie Twoją bazą do zarządzania zamówieniami? Zobacz 2 wtyczki Magento 2 Amazon, które pomogą Ci zarządzać sprzedażą na marketplace giganta sprzedaży online:

  • Amazon Sales Channel — wtyczka pozwoli Ci na szybkie połączenie sprzedaży Magento 2 Amazon. Importujesz produkty, ich nazwy, zdjęcia i opisy. Zsynchronizujesz stany magazynowe oraz wyślesz klientom aktualizację statusu ich zamówienia.
  • Amazon Pay — to kolejna wtyczka, która zasługuje na uwagę właścicieli sklepów opartych o CMS Magento 2, dzięki której można zrobić zakupy bez wprowadzania danych płatniczych.

Wtyczki Magento 2 marketplace do integracji z innymi platformami do e-commerce

Magento 2 marketplace daje dużo więcej możliwości niż integracja z Amazon czy Allegro. Przede wszystkim po fuzji z Adobe Magento 2 nabrało rozmachu i stało się bezkonkurencyjnym CMSem do sprzedaży e-commerce oraz na platformach marketplace. W jednym panelu operujesz magazynem, importem i eksportem feedów produktowych, zamówieniami i wysyłkami. Rozwiązanie sprawdza się także przy sprzedaży typu dropshipping.

Magento 2 bez problemu połączysz z programami do faktur i firmami kurierskimi. Podłączysz do panelu wszystkie potrzebne statystyki i zautomatyzujesz sprzedaż. Jeśli szukasz profesjonalnego oprogramowania z solidną bazą danych, Magento 2 będzie idealnym wyborem. Napisz do nas, a chętnie założymy sklep internetowy ze wszystkimi integracjami dla Twojego biznesu.

Udostępnij ten post:

Może Cię zainteresować

Myślisz o wdrożeniu
Magento 2?

Napisz do nas